Projekt „Przedsiębiorca to ja”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 8 Rynek pracy, Działanie 8.3 Samozatrudnienie, przedsiębiorczość oraz tworzenie nowych miejsc pracy, realizowany jest przez Pro4 sp. z o.o. z siedzibą w Świdnicy.
Wartość dofinansowania: 4 755 794,00 PLN, w tym środki UE: 4 183 269,90 PLN
Okres realizacji projektu: 01.06.2021 – 30.08.2023
Celem projektu jest wsparcie przedsiębiorczości wśród osób powyżej 30 roku życia, a co za tym idzie – poprawa ich sytuacji na rynku pracy i zmniejszenie poziomu bezrobocia poprzez nabycie kompetencji ułatwiających założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej oraz uzyskanie bezzwrotnego wsparcia finansowego.
Kompleksowe wsparcie w ramach projektu obejmuje:
Powstanie minimum 70 przedsiębiorstw na terenie Dolnego Śląska
Wsparcie szkoleniowe w ramach projektu realizowane jest przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Szkolenia umożliwiają uzyskanie wiedzy i umiejętności koniecznych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej (w tym również w zakresie przygotowania biznesplanu).
Zakładany zakres tematyczny szkoleń:
Łącznie 104 godziny wsparcia.
Przyznanie uczestnikowi jednorazowego wsparcia finansowego na sfinansowanie wydatków inwestycyjnych. Dotacje przysługują 70 uczestnikom, którzy zakończą etap szkoleniowy i uzyskają zaświadczenia o ukończeniu szkoleń oraz pozytywną ocenę przygotowanych Wniosków o przyznanie środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości i biznesplanów (osoby te wyłonione zostaną na podstawie uzyskanej punktacji).
Wsparcie przeznaczone będzie na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania firmy w okresie od 6 do 12 miesięcy liczonych od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej.
80 osób powyżej 30 roku życia, w tym 48 kobiet i 32 mężczyzn z obszaru województwa dolnośląskiego wg przepisów Kodeksu Cywilnego, w tym:
Co najmniej 32 spośród 80 osób stanowić muszą osoby zamieszkujące obszary wiejskie.
69 osób stanowić będą osoby pozostające bez zatrudnienia.
11 osób stanowić będą osoby pracujące.
WAŻNE!!!!! Do projektu może przystąpić nie więcej niż 60 osób, KTÓRE UTRACIŁY ZATRUDNIENIE PO 1 MARCA 2020r. (pod pojęciem osób, które utraciły zatrudnienie należy rozumieć „osoby zwolnione z przyczyn leżących po stronie pracodawcy lub takie, którym wygasła umowa. Uczestnikami projektu mogą być też osoby, z którymi rozwiązano umowę za porozumieniem stron. Osoby, które zwolniły się same z pracy, nie mogą być potraktować jako te, które utraciły zatrudnienie.”).
UWAGA! – OSOBY WYŁĄCZONE ZE WSPARCIA
Zgodnie z Regulaminem konkursu w projekcie nie mogą uczestniczyć:
Wyłączenie dotyczy również wszystkich osób upoważnionych do składania wiążących oświadczeń woli w imieniu Beneficjenta, partnera lub wykonawcy.
Ponadto, zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z 2 lipca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis oraz pomocy publicznej w ramach programów operacyjnych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020 nie jest dopuszczalne udzielenie wsparcia osobom[1]:
UWAGA!
Osoba będąca Uczestnikiem niniejszego projektu nie może równolegle korzystać z innego wsparcia ze środków publicznych, w tym zwłaszcza środków Funduszu Pracy, PFRON, oraz środków oferowanych w ramach PO WER, RPO oraz środków oferowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, na pokrycie tych samych wydatków związanych z podjęciem oraz prowadzeniem działalności gospodarczej. W przypadku stwierdzenia, iż Uczestnik projektu otrzymał dofinansowanie na pokrycie tych samych wydatków związanych z podjęciem i rozpoczęciem działalności gospodarczej z innych źródeł, brak jest możliwości udzielenia wsparcia w ramach przedmiotowego projektu. Beneficjent ma prawo do roszczeń regresowych w stosunku do takiego Uczestnika w odniesieniu do kosztów, które poniósł na jego/jej udział w projekcie.
UWAGA!
Do projektu nie mogą zostać zrekrutowane osoby, które uczestniczą (decyduje data rozpoczęcia i zakończenia udziału) w innym projekcie aktywizacji zawodowej dofinansowanym z EFS, w którym jest udzielane wsparcie bezzwrotne. Tak długo jak Uczestnik jednego projektu EFS nie zakończył w nim udziału, nie może rozpocząć wsparcia w innym projekcie EFS. Kandydat przedkłada stosowne oświadczenie w tym zakresie i powyższe będzie weryfikowane przez Beneficjenta oraz Instytucję Pośredniczącą przy użyciu prowadzonych baz danych.
Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie „Przedsiębiorca to ja” zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości projektu, a także do wypełnienia i wysłania Formularza rekrutacyjnego.
[1] W oparciu o zapisy art. 1 ust. 1 Rozporządzenie Komisji (UE) NR 1407/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis
1. Szczegółowy opis sektorów wykluczonych z możliwości ubiegania się o otrzymanie wsparcia
2. Formularz rekrutacyjny do udziału w projekcie wraz z załącznikami:
2.2 Wzór druku US-7 do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
2.3 Wzór zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
3. Informacja dla Kandydatów posiadających status reemigrantów i imigrantów,
4. Karta oceny formalnej Formularza rekrutacyjnego,
5. Karta oceny merytorycznej Formularza rekrutacyjnego
6. Formularz oceny i diagnoza potrzeb szkoleniowych
7. Umowa o świadczenie usług szkoleniowych
a. Zaświadczenie potwierdzające udział i ukończenie etapu szkoleniowego w ramach projektu,
b. Oświadczenie o pomocy de minimis,
c. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis,
d. Szczegółowe zestawienie towarów i usług przewidzianych do zakupienia,
e. Zbiór wymaganych oświadczeń,
11. Umowa na otrzymanie wsparcia finansowego,
12. Wniosek o przyznanie wsparcia pomostowego wraz z załącznikami:
12.1. Oświadczenie o pomocy de minimis,
12.2. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis,
13. Karta oceny formalno-merytorycznej wniosku o przyznanie wsparcia pomostowego,
14. Umowa o przyznanie wsparcia pomostowego wraz z załącznikami:
14.3. Zestawienie rozliczenia wsparcia pomostowego,
14.4. Instrukcja rozliczania wydatków w ramach wsparcia pomostowego,
14.5. Oświadczenie o pomocy de minimis,
14.6. Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis,
15. Weksel in blanco (weksel własny) wraz z deklaracją wekslową,
16. Zakres danych do aktu notarialnego o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.
Zadzwoń, napisz lub odwiedź nas w biurze!
Biuro projektu z siedzibą w Świdnicy (58-100) przy ulicy przy ulicy Pafalu 6/25 czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00.
Dane do kontaktu:
telefon: 533 329 416
e-mail: przedsiebiorcatoja@pro4.pl
eksperckie wsparcie w planowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu biznesem
strategia i rozwój Twojej firmy/organizacji
rozwój kompetencji, które przekładają się na sukces
budowanie silnej marki i efektywna komunikacja
Wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu.
© Pro4 sp. z o.o. | Wszystkie prawa zastrzeżone